Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole

   AKTUALNOŚCI - INFORMACJE      Robotyka
 
 
 
 
 

 
 
 

Robotyka - Mały KonstruktorNie uczymy nudnej teorii.

Działamy, pracujemy, realizujemy zadania, wykonujemy konstrukcje i roboty 

wykorzystując jako myśl przewodnią słowa Konfucjusza:

Powiedz mi, a zapomnę.

Pokaż mi, a zapamiętam.

Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.

 


 

 

Świetna zabawa
Matematyka
Kreatywność
Technologie
Informatyka
Współpraca
Fizyka
Analityczne Myślenie
 

"Mały Konstruktor"

To interaktywne zajęcia z robotyki dla dzieci i młodzieży organizowane na terenie szkoły NOVUM. Edukacja to dla nas nie tylko przyswajanie formułek, ale przede wszystkim wprowadzanie każdej teorii w życie. Łączymy naukę z zabawą w jedność, oferując atrakcyjny system zajęć opartych na tworzeniu niezwykłych konstrukcji z popularnych klocków LEGO® i nie tylko.

Dlaczego warto zapisać na warsztaty "Mały Konstruktor"?

Nasze kursy pomagają dzieciom i młodzieży:

 • lepiej zrozumieć otaczający je świat,
 • przyswoić podstawowe pojęcia w zakresie robotyki, elektroniki, informatyki, fizyki,
 • poznać podstawy programowania,
 • rozwinąć umiejętność zadawania pytań (Jak to działa? Dlaczego tak jest?),
 • rozwinąć wyobraźnię, umiejętność kreatywnego i logicznego myślenia,
 • nauczyć się pracy w zespole,
 • doskonale bawić się nauką.

Zapewniamy:

 • profesjonalnie przygotowany program zajęć,
 • pracę w dwuosobowych grupach,
 • opiekę wykwalifikowanego instruktora,
 • materiały dydaktyczne (klocki, komputery, odczynniki),
 • dyplom ukończenia.

 
 

 
 

 
 

 
 

 
 

Mały Konstruktor - ROBOTY i MY  

Zajęcia dla przedszkolaków i dzieci w wieku 6-8 lat.

Nasze zajęcia dla dzieci to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Celem zajęć jest pokazanie młodym ludziom, że robotyka może być przygodą, hobby, a w przyszłości zawodem z perspektywami.

Na zajęciach uczestnicy poza budowaniem robotów mają okazję poprzez praktykę zrozumieć podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki, co wpływa na szybsze przyswajanie programu szkolnego. Nasze warsztaty dla dzieci  skierowane do przedszkolaków, dzięki ich intensywnemu rozwojowi w tym wieku, są w stanie zwiększyć potencjał Państwa pociech.

Na zajęciach dla dzieci „ROBOTY i MY” uczestnicy nie uczą się na pamięć regułek, tylko poprzez obserwacje i realizacje niesamowitych projektów zapamiętują materiał, to daje najlepsze rezultaty i najdłużej zostaje w pamięci dzieci .

„ROBOTY i MY" to zajęcia dla dzieci z Wołomina i okolic, podczas których dzieci nie tylko uczą się tego co może im się przydać w przyszłości, ale także świetnie się bawią dzięki doświadczonej kadrze i ciekawym programie zajęć.

Zajęcia edukacyjne dalekie są od szkolnych wykładów i tradycyjnych metod przekazywania wiedzy. Warsztaty Małego Konstruktora to przede wszystkim zabawa, która ukazuje naukę. Zajęcia w wydaniu „ROBOTY I MY” wyróżniają się nowatorskim podejściem do robotyki. Kształtują one twórcze postawy najmłodszych dzieci, pobudzają do działania i bawią.

Co dają zajęcia „ROBOTY i MY”?

 • prawidłowo opracowane zestawy zadań, zapewniają że dzieci uczą się samodzielnie rozwiązywać postawione przed nimi cele,
 • warsztaty rozwijają zarówno wyobraźnię przestrzenną, zdolności manualne, pracę z zespole jak i współpracę z rówieśnikami, które są tak ważne do prawidłowego rozwoju dzieci w tak młodym wieku. Dzieci wykonując kolejne zadania uczą się podstaw logicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków,
 • nauka poprzez zabawę i twórczy wypoczynek,
 • przyswajanie wiedzy w trwały i atrakcyjny sposób,
 • poprzez uczestnictwo w naszych zajęciach, dzieci poznają otaczający je świat nauki i techniki w praktyczny sposób.


   
   

   
   
   
   

    

   
   

   
   
   
   

  Mały Konstruktor - ROBOTY i KONSTRUKCJE 

  Zajęcia dla dzieci i młodzieży w wieku 9-13 lat.

  Wszechstronny rozwój dziecka od najmłodszych lat życia wpływa na jego zdolności w dorosłym życiu. Warsztaty dla dzieci w szkole NOVUM z Małym Konstruktorem w ramach zajęć ROBOTY i KONSTRUKCJE to szansa dla uczniów w wieku od 9-13 lat na rozwinięcie swojej kreatywności, umiejętności matematycznych, analitycznego myślenia, znajomości technologii, poznanie zagadnień z zakresu informatyki i fizyki. Zajęcia ROBOTY I KONSTRUKCJE to nie tylko nauka, lecz również zabawa. Miła atmosfera połączona z ciekawymi projektami pozwala na przyswajanie wiedzy w przyjemny sposób.

  Podczas tych warsztatów narzucane są znacznie bardziej wymagające problemy, zadania i cele, a sami uczestnicy są przygotowywani do udziału w turniejach robotycznych. Przed przystąpieniem do grupy ROBOTY i KONSTRUKCJE zalecamy ukończenie kursu ROBOTY i MY.


  Korzyści:

  Naszym celem jest stworzenie interaktywnego środowiska pełnego zagadnień z takich dziedzin jak matematyka, informatyka czy fizyka. Wszechstronność klocków pozwala na kreatywne rozwiązywanie problemów, ponieważ do każdego z nich można podejść na wiele różnych sposobów. Wytwarza się dzięki temu możliwość dyskusji, która jest kluczem do przełamania obecnych schematów nauczania.

  Obecny system edukacyjny wymaga ogromnej transforacji. W okresie niezwykle dynamicznych przemian, zapamiętywanie formułek oraz recytowanie faktów nic już nie daje. Obecnie najważniejszymi umiejętnościami są m.in otwartość umysłu oraz elastyczność.  

  ROBOTY i KONSTRUKCJE daje możliwość rozwijania umiejętności XXI wieku w obszernym i niezwykle ciekawym świecie robotyki.


  Dlaczego warto wybrać nasze warsztaty  „ROBOTY i KONSTRUKCJE”?

  • warsztaty są Miejscem Odkrywania Talentów,
  • zapewniamy wspaniała zabawę poprzez naukę w grupie rówieśników,
  • dzieci zdobywają nowe wiadomości oraz będą mogły wykazać się wiedzą i kreatywnością w edukacyjnych zabawach,
  • zajęcia pozwalają rozwinąć u dzieci umiejętności trudne do nabycia w szkole, takie jak wyobraźnia wizualno-przestrzenna, zdolności manualne czy kreatywność,
  • nauka z wykorzystaniem robotów odnosi niesamowite sukcesy na całym świecie,
  • do zajęć dzieci dostają inspirujące materiały dodatkowe.
  Czas trwania: 45 min.

  Zajęcia prowadzone w formie grupowej.