Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole


   AKTUALNOŚCI - INFORMACJE      GALERIA ZDJĘĆ      wrzesień 2020
 
 
 
 
 

 
 

wrzesień  2020


 

KUCHARKOWO 

W piątek na Kucharkowie było smakowicie. 

Po całym przedszkolu roznosił się zapach ryżowych ciasteczek

   Jesień w szkole i przedszkolu

  
 


Zabawa to czasami ciężka praca ... :-)

   
 


Klasa II gotuje ...

  


Na straganie ...

 


Zmysły 
Grupa orzełki rozpoznaje owoce za pomocą różnych zmysłów: wzroku, dotyku i smaku.
 Dom nad łąkami

Uczniowie szkoły NOVUM byli w Muzeum im. Zofii i Wacława Nałkowskich " "Dom nad łąkami " w Wołominie. A teraz przyszedł czas dla nas. Dla Grupy Orzełków to była pierwsza w życiu lekcja muzealna z efektem WOW!
Wołomińskie Muzeum Sportu na Huraganie i Orzełki. 

   


HURAGAN
Ćwiczenia i zabawy ruchowe wprowadzają nasze Orzełki w radosny nastrój i dobre samopoczucie, polepszają stan zdrowia, wyrabiają umiejętności zespołowego współdziałania i funkcjonowania w grupie.
   
 

Zapasy na zimę

Dziś orzełki rozwijają umiejętności zgodnej konstruktywnej zabawy. W programie mamy dziś zajęcia z robienia zapasów na zimę.
Europejski Dzień Języków Obcych

W piątek z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych grupa Kangurki razem z ciocią Weroniką poznała flagi i nazwy europejskich państw w języku angielskim. Dowiedzieli się także ich położenia na mapie. Po udanej zabawie odwiedzili stolice kilku z nich.

 


Bitwa Warszawska w goglach vs. Wirtualny teatr historii „niepodległa”

Wołomin znalazł się w gronie 11 miast w Polsce, które odwiedził wirtualny teatr historii „niepodległa”. Z okazji 100-lecia rocznicy Bitwy Warszawskiej. Wśród szczęściarzy, którzy mogli obejrzeć to widowisko byli uczniowie naszej szkoły, a wśród nich zostali wyróżnieni Ci, którzy otrzymali nagrodę za wiedzę na temat bitwy 1920r. Jan Czerw, Aleksandra Jarosz, Piotr  Wiatrak oraz Borys Solecki.


Lekcja muzealna
Realizując program nauczania historii - Poznaj to, co nieznane. Polska niejedno ma imię.

Idzie JESIEŃ ...
 
 


Dzień Przedszkolaka
Grupa "Kangurki" obchodziła "Dzień Przedszkolaka". Zabawom, tańcom, śmiechom nie było końca. Na koniec każdy otrzymał medal i dyplom "Super Przedszkolaka".

Bezpieczeństwo przede wszystkim :-)
Przedszkolaki uczą się bezpiecznego zachowania na drodze. Kangurki pod opieką cioci Joli i cioci Weroniki poznają bezpieczną drogę do przedszkola.

Kucharkowo
W naszym przedszkolu ponownie będą odbywać się zajęcia "kucharkowo".Kangurki i Orzełki poznały zasady prawidłowego odżywiania się, wiedzą jak czerpać radość z samodzielnie przygotowanego posiłku. Na zajęciach pokazowych królowały owoce. Robiliśmy " owocowego pawia". Konsumpcja trwała już w trakcie pracy.

Lekcja pokazowa z Bajkoterapii
Jednym ze sposobów radzenia sobie z sytuacjami lub przeżyciami dla dziecka jest bajkoterapia.W grupie 5-6 latków odbyły się zajęcia pokazowe z bajkoterapii, prowadzone przez ciocię Jolę. Przedszkolaki wysłuchały bajki pt. "Lawina w pokoju Dorotki"- bajka dla dzieci niedbających o ład i porządek w swoim otoczeniu. Na zakończenie spotkania uczestnicy narysowali bohatera bajki hipopotama Gutka.

Lekcja pokazowa - warsztaty rękodzieła artystycznego
 

 

Zajęcia na BASENIE
 

 


Sensoplastyka
Dziś odbyły się zajęcia pokazowe z Sensoplastyki, dzieci rozwijały zmysł dotyku. Poznawały różne faktury produktów: okrągłe, gładkie, faliste.Zajęcia artystyczne
W tym tygodniu odbyły się pokazowe zajęcia artystyczne. Uczestniczyły w nich Pszczółki oraz Kangurki pod okiem cioci Patrycji dzieci tańczyły oraz śpiewały, sprawiło im to ogromną radość. Na zajęciach będziemy uczyć się prostych układów tanecznych do piosenek Marii Zofii Tomaszewskiej, rozwijać się artystycznie, teatralnie oraz ruchowo.
 

 


Międzynarodowy Dzień Kropki :-)

W tym tygodniu w przedszkolu obchodziliśmy Dzień Kropki! Dzieci spędziły ten dzień bardzo aktywnie. Zapoznawaliśmy się z technikami kodowania oraz wysłuchaliśmy bardzo ciekawej bajki pt: "Kropka" Peter'a H. Reynolds'a. Ćwiczyliśmy percepcję wzrokową. Oczywiście nie mogło zabraknąć ogromnej ilości ruchu! To dopiero początek kreatywnych zajęć pod okiem naszych cioć!


 


Rozpoczęcie roku 2020/2021
 
W dniu 1 września 2020 uczniowie Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej NOVUM
uroczyście rozpoczęli rok szkolny 2020/2021. 
Wszyscy bardzo stęsknili się za kolegami, wychowawcami i szkolnymi ławkami, 
w których znowu po długiej przewie mogli zasiąść.
Szczególnie ciepło powitaliśmy naszych Pierwszoklasistów! 
W nadchodzącym roku szkolnym życzymy wszystkim wielu sukcesów w nauce i dużo zdrowia. 


 

 

 

 

 

Kofi vel Dina i przedszkolaki

Grupa Orzełki na spacerze spotkała się z ukochanym pieskiem swojej cioci wychowawczyni Pani Beaty. Przy okazji wspólnej zabawy przedszkolaki poznały znaczenie słów: wierność, przywiązanie, oddanie oraz miłość.

Dziękujemy za poglądową lekcję o przyjaźni.


 

 

 

  
 

 
 
 
      

SZKOŁA-NOVUM Sp. z o.o.  Spółka wpisana do rejestru KRS pod numerem KRS: 0000586964 przez XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 1251636842,   Regon: 363024640,   kapitał zakładowy 5.000,00 zł  

Telefon:   500-488-719   lub   22/760-22-92;       e-mail: sekretariat-novum@wp.pl