Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole

   AKTUALNOŚCI - INFORMACJE      DWUJĘZYCZNA SZKOŁA PODSTAWOWA      Projekty w Szkole
 
 
 
 
 

 
 

Projekty, w których Szkoła NOVUM 

uczestniczy w roku szkolnym 2015/2016


Szklanka mleka

Celem akcji jest dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacji z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży szkolnej zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Owoce w szkole

Program skierowany jest do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Celem programu jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie na etapie, na którym kształtują się ich nawyki żywieniowe oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania towarzyszące o charakterze edukacyjnym realizowane w szkołach podstawowych.


 

 

 
Zdrowa 13
W miesiąca kwietnia przy współudziale Centrum Stomatologii "PaulDental" rozpoczynamy działania profilaktyczne w ramach programu "zdrowa 13" przygotowanego specjalnie z myślą o zdrowym uśmiechu naszych dzieci.

Podczas wizyty dzieci:
- zobaczą nowoczesne Centrum Stomatologii;
- poznają higienistkę, która opowie im o swoim zawodzie oraz jak należy dbać o zęby, aby były zdrowe, piękne i białe;
- poznają Panią Doktor, która pokaże dzieciom wyposażenie gabinetu, sprzęt dentystyczny oraz przy okazji dokona przeglądu jam ustnych maluchów.
Po wizycie dzieci otrzymają informację o aktualnym stanie zdrowia zębów i ewentualne wskazania do leczenia lub podjęcia działań profilaktycznych. 


Dodatkowo, w ramach przygotowanego pakietu profilaktycznego "zdrowa 13", Centrum Stomatologii "PaulDental" oferuje dzieciom oraz wszystkim członkom rodziny dzieci z NOVUMrabat w wysokości 13%, na dalsze działania profilaktyczne oraz leczenie.

Dane Centrum Stomatologii "PaulDental":
ul. Legionów 68
05-200 Wołomin
(obok LIDL-a)

http://pauldental.pl/stomatologia-dziecieca1

 

Dzień Ziemi,

znany też jako Światowy Dzień Ziemi,to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić uczniom, jak kruchy jest ekosystem planety ludzi. 

CELE OGÓLNE:
- uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw zagrażających ziemi ze strony człowieka
- przekazanie informacji o ogólnoświatowym Dniu Ziemi i jego znaczeniu dla Ziemi i ludzi
- wdrażanie do bezpośredniej działalności na rzecz ochrony środowiska
- kształtowanie postaw proekologicznych

 
 

Nie pal przy mnie, proszę - program edukacji antynikotynowej

Program przeznaczony jest dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej i stanowi element cyklu programów profilaktyki antytytoniowej adresowanych do dzieci i młodzieży, a inicjowanych przez Państwową Inspekcję Sanitarną we współpracy z resortem edukacji i realizowanych w szerokim partnerstwie lokalnym

CELE OGÓLNE:

  • uporządkowanie i poszerzenie informacji na temat zdrowia
  • kształtowanie u dzieci postaw odpowiedzialności za własne zdrowie
  • uświadomienie dzieciom, że palenie jest szkodliwe dla zdrowia
  • uwrażliwienie dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem
  • wykształcenie u dzieci umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, gdy inni ludzie przy nich palą.
 
 
 
 


 

Sprzątanie Świata

„Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję w 1994 roku zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Akcja „Sprzątania świata” jest stałym punktem kalendarza działań w wielu gminach, szkołach i organizacjach w całej Polsce. Dzięki treściom programowym, realizowanym w szkołach , uczniowie są szczególnie wyczuleni na problemy ochrony środowiska, dlatego corocznie biorą udział w tego rodzaju akcjach . Głównym celem akcji to czyste środowisko oraz człowiek przyjazny naturze i drugiemu człowiekowi.