Dwujęzyczna Niepubliczna Szkoła Podstawowa
Dwujęzyczne Niepubliczne Przedszkole


   AKTUALNOŚCI - INFORMACJE      Rok 2016      Marzec 2016
 
 
 
 
 

 
 

Galeria zdjęć 

MARZEC  2016 r.


ZAJĘCIA DODATKOWE - CZAS ZACZĄĆ 
23.03.2016 r.
W oczekiwaniu na Święta zajęliśmy się przygotowaniem dekoracji i ozdób. Ciocia była zachwycona. :-)PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT - warsztaty z rodzicami
22.03.2016 r.
We wtorek przygotowaliśmy wspólnie z rodzicami ozdoby świąteczne. W wyniku wspólnej pracy powstały przepiękne, kolorowe jajka oraz żółte, mięciutkie kurczaczki...21-03-2016 Pożegnanie ZIMY
Pożegnaliśmy zimę, ale nadal nie widać wiosny.


WARSZTATY DECOUPAGE
18.03.2016 r.
W piątek przeistoczyliśmy się w małych/wielkich artystów. Tworzyliśmy sztukę w systemie decoupage. Efektem wspólnej pracy - całego zespołu były dwa obrazy na drewnie. Piękne. Zobaczcie sami.

"ANGIELSKI PROJEKT"  - The four seasons of the year" - dzień piąty

18.03.2016 r.

Prowadząca zajęcia: Justyna Sokołowska

W piątek odbyło się Nasze ostatnie spotkanie z cyklu The four seasons of the year. 
Podczas zajęć dokonaliśmy podsumowania wszystkich wiadomości, których nauczyliśmy się w toku całego tygodnia.
Utrwaliliśmy słownictwo związane z czterema porami roku. Powtórzyliśmy także nazwy wszystkich miesięcy. Ponadto omówiliśmy zjawiska pogodowe charakterystyczne dla wszystkich pór roku. Nie zabrakło również aktywności muzyczno - ruchowych, które tak bardzo przybliżyły Nam specyfikę każdej pory roku.
Chcąc zaprezentować wreszcie rodzicom efekty Naszej całotygodniowej pracy - wykonaliśmy kolorowe albumy, które zatytułowaliśmy The four seasons of the year.

Serdecznie dziękuję dzieciom za wspaniałą zabawę, aktywność i zaangażowanie, a rodzicom za wytrwałość oraz codzienne przygotowywanie dzieci do zajęć.

Pozdrawiam,
J. Sokołowska"ANGIELSKI PROJEKT" - The four seasons of the year" - dzień czwarty

17.03.2016 r.

Prowadząca zajęcia: Justyna Sokołowska

To już przedostatni dzień Naszego projektu edukacyjnego The four seasons of the year. Powoli zbliżamy się do końca Naszych działań, jednak warto wspomnieć jeszcze w kilku słowach, jak przebiegały dzisiejsze zajęcia. Naszym spotkaniom towarzyszy jak zwykle sympatyczna pacynka George, która chętnie się z Nami bawi i przyswaja nową wiedzę. Dzięki Jego pomocy utrwaliliśmy słownictwo związane z jesienią, nazwy jesiennych miesięcy, a także zjawisk pogodowych.
Ponadto zapoznaliśmy się z ostatnią z kolei porą roku - zimą, czyli winter. Nauczyliśmy się nowych słówek charakterystycznych dla zimy, skupiliśmy się także na wyrażeniach związanych z zimową pogodą. 
Nasze dzisiejsze spotkanie to również szereg zabaw muzyczno - ruchowych, w ramach których przypomnieliśmy sobie, jak miło jest jeździć na sankach, uczestniczyć w kuligu, zjeżdżać na nartach albo szaleć na lodowisku. 
I tym razem nie zabrakło plastycznych wrażeń - winter tree - to Nasze dzisiejsze dzieło. A więc na pytanie Do you like winter? z pewnością odpowiemy Yes, I do!

Zapraszamy jutro na zajęcia podsumowujące Nasz angielski projekt edukacyjny.
"ANGIELSKI PROJEKT" - The four seasons of the year" - dzień trzeci

16.03.2016 r.

Prowadząca zajęcia: Justyna Sokołowska

Dziś spotkaliśmy się po raz trzeci, aby uczestniczyć w projekcie edukacyjnym pod nazwą The four seasons of the year.
Zajęcia rozpoczęliśmy oczywiście od przypomnienia wiadomości na temat lata. Przypomnieliśmy sobie wyrażenia związane z tą porą roku, nazwy letnich miesięcy i zjawisk pogodowych. 
Następnie przeszliśmy do właściwej części zajęć, których głównym zagadnieniem była jesień, czyli autumn. Tak, jak w przypadku poprzedniej pory roku, poznaliśmy wyrażenia związane z jesienią, nazwy jesiennych miesięcy oraz zjawisk pogodowych.
Mieliśmy przyjemność słuchać muzyki klasycznej m.in.fragmentów utworów A. Vivaldiego pt. Jesień. 
Wielokrotnie słuchaliśmy również angielskiej piosenki o czterech porach roku.
Nasza dzisiejsza praca plastyczna przybrała formę jesiennego drzewa. Każdy wykonał barwne autumn tree.
Zapraszamy już jutro! Odpowiemy sobie na pytanie Do you like winter? i z pewnością będziemy się świetnie bawić!
"ANGIELSKI PROJEKT" - The four seasons of the year" - dzień drugi

15.03.2016 r.

Prowadząca zajęcia: Justyna Sokołowska

Za Nami drugie spotkanie z cyklu The four seasons of the year.
Dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia wiadomości dotyczących wiosny. Utrwaliliśmy wyrażenia związane z tą porą roku, nazwy wiosennych miesięcy i zjawisk pogodowych.
Następnie przeszliśmy do właściwej części zajęć, których tematem było lato, czyli summer. Tak jak w przypadku poprzedniej pory roku, poznaliśmy wyrażenia związane z latem, nazwy letnich miesięcy oraz zjawisk pogodowych.
Chętnie bawiliśmy się przy dźwiękach wakacyjnej muzyki. Nauczyliśmy się również piosenki o czterach porach roku

https://www.youtube.com/watch?v=ksGiLaIx39c

Kolejna praca plastyczna nosiła tytuł summer tree.
Zapraszamy już jutro! Mamy nadzieję, że będzie równie fajnie i ciekawie, ponieważ głównym tematem będzie jesień, czyli autumn."ANGIELSKI PROJEKT" - The four seasons of the year" - dzień pierwszy

14.03.2016 r.

Prowadząca zajęcia: Justyna Sokołowska

Za Nami pierwsze spotkanie z cyklu The four seasons of the year.
W ramach wprowadzenia do tematu, dzisiejsze zajęcia rozpoczęliśmy od zapoznania się z historią o czterech porach roku. Należy jednak podkreślić, że główną bohaterką pierwszego spotkania była tak długo wyczekiwana przez Nas wszystkich - wiosna, czyli spring.
Poznaliśmy wyrażenia związane z tą porą roku oraz nazwy wiosennych miesięcy.
Ponadto zastanawialiśmy się nad pogodą, która towarzyszy wiośnie.
Miłym akcentem okazały się także aktywności ruchowe przy dźwiękach muzyki klasycznej.
Zwieńczeniem Naszych działań była praca plastyczna zatytułowana spring tree.
Zapraszamy już jutro! Mamy nadzieję, że będzie równie miło i interesująco, ponieważ głównym tematem będzie lato, czyli summer.
TURNIEJ SZACHOWY 
13.03.2016 r.
13 marca 2016 roku w Miejskim Domu Kultury odbył się Turniej Szachowy dla dzieci o Puchar Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej NOVUM w Wołominie. Sędzią głównym był Pan Marcin Śliwiński. Udział wzięło 66 dzieci z powiatu wołomińskiego w wieku 6-9 lat. Oprócz atrakcyjnych nagród rzeczowych i pucharów, można było zdobyć dwie kategorie szachowe.
Kategorię IV zdobyli: Szymon Maryszczak, Kacper Kalata, Mieszko Bartos, Juliusz Klim, Lech Janik, Igor Szymański, Krzysztof Zawiejski. Kategorię V uzyskali: Jakub Klimek, Szymon Mróz, Marcel Rosa, Stanisław Borkowski, Adam Lis, Aleksander Kostrzewa, Dominik Jędrzejczyk, Adam Sokołowski, Bartosz Elsner, Karolina Kaczmarczyk, Anna Bartołd.
Puchar Dwujęzycznej Niepublicznej Szkoły Podstawowej NOVUM zdobyli: Marcelina Łaszczuk (I miejsce), Antoni Góral (II miejsce) oraz Jagoda Dzierzgowska (III miejsce). W kategorii dziewcząt nagrodzone zostały: Marcelina Łaszczuk, Jagoda Dzierzgowska i Karolina Kupiec. Najlepszy wynik w roczniku 2008 uzyskała Marcelina Łaszczuk, zaś w roczniku 2009 była to Jagoda Dzierzgowska. Nagrody również otrzymali najmłodsi uczestnicy turnieju, byli to: Michalina Salus (5 lat) oraz Bartosz Elsner (5 lat). Wszystkim uczestnikom oraz laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej nauce gry w szachy oraz wielu kolejnych sukcesów!
NOWE ZABAWKI - NOWE ZABAWY 
10.03.2016 r.
W czwartek rozpakowaliśmy nowe zabawki....
Były nowe zabawki...i były nowe zabawy. Jak zawsze wesoło i przyjemnie.

DZIEŃ KOBIET, CZY DZIEŃ DZIEWCZYNEK
08.03.2016 r.
We wtorek obchodziliśmy Dzień Kobiet ..... albo Dzień Dziewczynek.
Były życzenia, prezenty i było miło..... jak w każde święto..... jak zawsze :-)

WYCIECZKA NA WYSTAWĘ "KLOCKÓW LEGO"
07.03.2016 r.

Nowy tydzień rozpoczęliśmy do wycieczki do Warszawy. Było super. 
Byliśmy na wystawie Klocków LEGO na Stadionie Narodowym. 
Ale tam było klocków !!! Tylu nie mamy nawet w domu. :-)
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 
 
 
      

SZKOŁA-NOVUM Sp. z o.o.  Spółka wpisana do rejestru KRS pod numerem KRS: 0000586964 przez XIV Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, NIP: 1251636842,   Regon: 363024640,   kapitał zakładowy 5.000,00 zł  

Telefon:   500-488-719   lub   22/760-22-92;       e-mail: sekretariat-novum@wp.pl